Aktualności

Wyjazd do Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim - klasa II

 

 

       Dnia 7.11.2016r. klasa II uczestniczyła w zajęciach biblioterapeutycznych „Jak radzić sobie ze złością” zorganizowanych w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie Tryb. Celem zajęć było nabycie przez dzieci umiejętności rozróżniania i nazywania stanów emocjonalnych odczuwanych przez ludzi w różnych sytuacjach,  uczenie się rozwiązywania problemów z wyeliminowaniem zachowań opartych na agresji i przemocy, rozwijanie umiejętności empatii, poznanie sposobów samokontroli własnego zachowania, kształtowanie umiejętności współpracy w grupie, rozwijanie wyobraźni.
Na początku zajęć pani bibliotekarka przeprowadziła z uczniami krótką rozmowę         na temat uczuć: Co to są uczucia? Jakie uczucia  znają ? Jak można poznać, że ktoś jest zły/ smutny/ wesoły/ przestraszony/ spokojny / gniewa się...? Uczniowie na podstawie zgadywanek odgadywali emocje i próbowali je pokazać. Wyobrażali sobie sytuacje, które powodują w nich złość i ukazywali swoje emocje poprzez symboliczne darcie papieru. Dzieci poznały różne sposoby radzenia sobie  ze stresem, złością, między innymi bieganie, jazda na rowerze, spacer, taniec. W trakcie zajęć dzieci miały możliwość pobiegać i potańczyć w rytm muzyki. Mogły również poznać niezwykłą moc muzyki relaksacyjnej, dzięki której można wyciszyć cię i pozbyć ewentualnych złych nastrojów. Na koniec dzieci otrzymały do pokolorowania antystresowe kolorowanki, które również pomagają przezwyciężyć stres i złość. Po zakończeniu zajęć wszyscy  zadowoleni, radośni i odstresowani wrócili na lekcje do szkoły.

Opracowanie:M. Iżykowska

Zdjęcia

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 13 listopada 2016 19:17
Dokument wprowadzony do BIP przez: Eliza Famulska
Ilość wyświetleń: 76
13 listopada 2016 19:24 (Eliza Famulska) - Dodanie zdjęcia [image00003.jpg] do dokumentu. (Dokument opublikowany)
13 listopada 2016 19:24 (Eliza Famulska) - Dodanie zdjęcia [image00002.jpg] do dokumentu. (Dokument opublikowany)
13 listopada 2016 19:24 (Eliza Famulska) - Dodanie zdjęcia [image00001.jpg] do dokumentu. (Dokument opublikowany)
Zatrzymaj banner przewijany
Zapraszamy do odwiedzin na naszą drugą stronę internetową: spleczno.superszkolna .pl::spleczno.superszkolna.pl::Zapraszamy do odwiedzin na naszą drugą stronę internetową: spleczno.superszkolna .pl::spleczno.superszkolna.pl::