Aktualności

Mikołajki 2016

 

 

Mikołaju, Mikołaju…

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

W każdej klasie spędzono Mikołajki inaczej.

 5 grudnia 2016 roku klasy II i III SP w Łęcznie pojechały do fabryki bombek w Piotrkowie Tryb. Dzieci prześledziły drogę bombek począwszy od wydmuchania jej kształtu z gorącej masy szklanej, aż do ręcznego ozdabiania. Uczestniczyły także w warsztatach, podczas których samodzielnie ozdabiały swoje bombki. Radosne i zadowolone wróciły do szkoły.
W dniu "Mikołajek" uczniowie klasy III uczestniczyli w klasowej loterii mikołajkowej. Losowali miedzy sobą pluszowe misie, które przynieśli z domu.

 W klasie I dzieci wzięły udział w mikołajkowym kinie – nie zabrakło ulubionych bajek, popcornu i czekoladowego Mikołaja. Obejrzały również prezentację na temat zwyczajów związanych z tradycjami mikołajkowymi obchodzonym w Polsce i w innych krajach.  

 W oddziale przedszkolnym dzieci rozpoczęły dzień od słuchania bajki czytanej przez p. Bałecką – mamą naszego dziecka w ramach spotkań z cyklu „poranek z książką,” podczas których zaproszeni rodzice czytają bajki swoim najmłodszym pociechom. W dalszej części dnia postać Mikołaja towarzyszyła dzieciom na każdym kroku  - podczas śpiewania piosenek, zabaw ruchowych, podczas wypełniania kart pracy czy wykonywania pracy plastycznej. Na koniec dzieci obejrzały bajkę pt. „Prawdziwa historia Mikołaja”. Dzieci z oddziału przedszkolnego i z kl.I pojadą jeszcze z okazji Mikołajek do „Krainy Mikołaja” w Kołacinku gdzie spotkają tę postać na żywo.

 

Opracowanie: E. Famulska

Zdjęcia

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 28 grudnia 2016 20:19
Dokument wprowadzony do BIP przez: Eliza Famulska
Ilość wyświetleń: 65
28 grudnia 2016 20:21 (Eliza Famulska) - Dodanie zdjęcia [image00001.jpg] do dokumentu. (Dokument opublikowany)
28 grudnia 2016 20:21 (Eliza Famulska) - Dodanie zdjęcia [image00002.jpg] do dokumentu. (Dokument opublikowany)
28 grudnia 2016 20:20 (Eliza Famulska) - Dodanie zdjęcia [image00003.jpg] do dokumentu. (Dokument opublikowany)
Zatrzymaj banner przewijany
Zapraszamy do odwiedzin na naszą drugą stronę internetową: spleczno.superszkolna .pl::spleczno.superszkolna.pl::Zapraszamy do odwiedzin na naszą drugą stronę internetową: spleczno.superszkolna .pl::spleczno.superszkolna.pl::