Aktualności

Jasełka wystawione

 

 

        Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Corocznie są wystawiane w naszej szkole. Tegoroczne jasełka zostały przygotowane przez uczniów klas IV- VI pod opieką pani Aldony Stobieckiej.

        Przedstawienie jasełkowe miało wśród uczniów za zadanie przybliżenie okoliczności narodzin Pana Jezusa. Salę zdobiła piękna dekoracja. Scenariusz jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia oraz na długo zapisze się w pamięci uczniów. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Za ogromny trud włożony w ich reżyserię i inscenizację składamy podziękowania uczniom oraz pani A. Stobieckiej.

      Jasełka zostały wystawione dla  uczniów w dniu 21.12.2016r. w czasie lekcji oraz popołudniu dla zaproszonych gości i społeczności lokalnej.

      W dniu 22.12.2016r. w klasach odbyły się Wigilie klasowe, podczas których łamaliśmy się opłatkiem i spożywaliśmy wigilijne potrawy przygotowane przez rodziców. W tym dniu nie zabrakło również kolędowania. Każda klasa zaprezentowała podczas wspólnego spotkania na sali gimnastycznej  przygotowaną kolędę. Zaprezentowali się również nasi laureaci konkursu kolęd w MOK- u.

      Po występie głos zabrała pani dyrektor, która wręczyła dyplomy za udział w akcji „Góra Grosza”- zwycięską okazała się być klasa III oraz zanajładniej udekorowaną świątecznie klasę – tu  zwyciężyła klasa IV , wyróżnienie przypadło  klasie I.

 

Opracowanie: E. Famulska

Zdjęcia

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 28 grudnia 2016 20:29
Dokument wprowadzony do BIP przez: Eliza Famulska
Ilość wyświetleń: 131
28 grudnia 2016 20:32 (Eliza Famulska) - Dodanie zdjęcia [image00022.jpg] do dokumentu. (Dokument opublikowany)
28 grudnia 2016 20:32 (Eliza Famulska) - Dodanie zdjęcia [image00001.jpg] do dokumentu. (Dokument opublikowany)
28 grudnia 2016 20:32 (Eliza Famulska) - Dodanie zdjęcia [image00007.jpg] do dokumentu. (Dokument opublikowany)
Zatrzymaj banner przewijany
Zapraszamy do odwiedzin na naszą drugą stronę internetową: spleczno.superszkolna .pl::spleczno.superszkolna.pl::Zapraszamy do odwiedzin na naszą drugą stronę internetową: spleczno.superszkolna .pl::spleczno.superszkolna.pl::