Aktualności

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu świętują wszystkie pluszaki, małe i duże, stare i te całkiem nowe. Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, nawet niektórzy dorośli trzymają z sentymentu swojego misia. Tego dnia uczniowie naszej szkoły przynieśli ze sobą swojego ulubionego pluszaka, cały dzień mogli przytulać się do swojego misia a w klasach młodszych odbyły się różne zabawy i konkursy z udziałem maskotek. Dzieci poznały historię powstania Dnia Pluszowego Misia, uczyły się piosenki o misiu, tańczyły z nimi i opowiadały o nich na koniec  obejrzały bajkę o „Kubusiu Puchatku.”

 

Wszystko zaczęło się w 1902 roku, gdy prezydent  Stanów Zjednoczony Teodor Roosvelt, wybrał się na   polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent, gdy ujrzał przerażone zwierzątko, natychmiast kazał je uwolnić.

Wydarzenie uwiecznił na rysunku Clifford Berryman. Rysunek ukazał się w gazecie „The Washington Post”. Obrazek natchnął sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma, imigranta z Rosji, do produkcji, za specjalnym pozwoleniem prezydenta, pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy. W ciągu kilku lat Mitchom stał się potentatem pluszowym i właścicielem „Ideal” – jednej z najbardziej znanych firm produkującej misie.
l 

Zdjęcia

Rejestr zmian

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 27 listopada 2011 21:55
Dokument wprowadzony do BIP przez: Beata Purgał
Ilość wyświetleń: 3458
27 listopada 2011 22:50 (Beata Purgał) - Dodanie zdjęcia [pb252586_modified.jpg] do dokumentu.
27 listopada 2011 22:50 (Beata Purgał) - Dodanie zdjęcia [pb252574_modified.jpg] do dokumentu.
27 listopada 2011 22:49 (Beata Purgał) - Dodanie zdjęcia [pb252569_modified.jpg] do dokumentu.
Zatrzymaj banner przewijany
Zapraszamy do odwiedzin na naszą drugą stronę internetową: spleczno.superszkolna .pl::spleczno.superszkolna.pl::Zapraszamy do odwiedzin na naszą drugą stronę internetową: spleczno.superszkolna .pl::spleczno.superszkolna.pl::